تبلیغات
نامه هایی به تنها رفیقم . . . - مطالب اردیبهشت 1392
 

نفس های آخر یار مهربان !

نوشته شده توسط :امین
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392-12:03 ب.ظ


هرسال اواسط اردیبهشت ، بهشت کتاب خوان ها و کتاب دوست هاست.نمایشگاهی که شاید نهایت توجه مسئولان به کتاب و کتاب خوانی باشه.
راستش رفیق از اونجا که کتاب و کتاب خوندن عمده ترین سرگرمی من هست،دوست داشتم موقع برگزاری این جشن بزرگ یک چند خطی هم من راجع به این همدمی بنویسم که بیشتر تنهایی هام رو پر کرده.
رفیق حال کتاب خوب نیست.مثل یک بچه ای میمونه که درخواست هاش رو فقط با گریه اش میتونه بیان کنه و الان از بس گریه کرده و کسی محلش نداده ، داره از حال میره.
نامه پارسالم که راجع به وضعیت گرانی کتاب بود رو یادته؟(از اونجا که شاید یادت نیاد به همین نامه پیوستش میکنم)
حیف حیف حیف که اگه اون نامه رو الان هم بخونی تازه به نظر میرسه.
رفیق،کتاب و کتاب خوانی زیر چرخ این گرانی ها داره له میشه و کاری هم از دست من بر نمیاد.
وقتی وزیر ارشاد یک مملکت میگه:"مردم مانند گرانی سایر اقلام خودشان را با گرانی کتاب وفق دهند" یعنی ارزش کتاب با پسته و پراید و پیاز و امثالهم یکی گرفته شده!یعنی نقش کتاب و کتاب خوانی در توسعه و پیشرفت یک کشور نادیده گرفته شده!یعنی خیلی چیزها.
جامعه ما جامعه کتاب خوانی نیست.حتی با محاسبه ساعات مطالعه کتب ادعیه باز هم از میانگین مطالعه جهانی عقبیم.این یعنی مردم ما در حالت عادی ارزش چندانی برای کتاب قائل نیستند.یعنی بین پسته و کتاب پسته را انتخاب میکنند . یعنی وفق دادنی در کار نیست.با گرانی کتاب مردم به جای تشویق به مطالعه کتاب،به طور کامل اون رو از سبد خریدشون حذف خواهند کرد.
رفیق این روزها کتاب از "یار مهربان" تبدیل به "یار بی زبان" شده!در حالی که برای گرانی هرچیزی داد ما به هوا میره،اما برای کتاب راحت نشستیم و با خیال راحت کمرنگ و نابود شدن فرهنگ کتاب خوانی رو نگاه میکنیم.
متاسفانه کسانی که کاری از دستشون بر میاد ترجیح میدن انرژیشون رو جای دیگه ای هدر بدن.
اما من چی؟چه کار از من ساخته است؟هیچی.جز اینکه با وجود گرانی از میزان مطالعه ام کم نکنم و این همدم همیشگیم رو تنها نذارم.
میدونم.آخرش و من و این دوست بی زبانم شکست میخوریم،اما قول میدم تا آخرش بجنگم!
رفیق،"کتاب" حال خوبی نداره.اصلا حال خوبی نداره.
همین . . .
پیوست : برای مشاهده پیوست اینجا کلیک کنید .


درباره وبلاگ:نامه های گذشته:


طبقه بندی:


آخرین نامه ها:


دوستان وبلاگ نویس:


وبسایت های دوست:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:


Amin's bookshelf: read

The Amulet of Samarkand
3 of 5 stars
اول که شروع به خواندن این کتاب کردم،در همان صفحات آغازین،حس کردم که کتاب چندان خوبی نیست.کتابی دیگر راجع به دنیای جادوگران که باز با همه جادوگرانی که میشناختیم تفاوت دارند و قوانین خاص و غیره و غیره. خب اگر کتاب های اینچنینی زیاد خوانده ...
Appointment with Death
3 of 5 stars
آغازش متفاوت بود با سایر کتابهای کریستی. بد نبود.
Murder on the Orient Express
4 of 5 stars
ایده قتل در قطاری که توی برف گیر کرده و با هیچ جا ارتباط نداره واقعا نو بود. شخصیت ها و جزئیات بسیاری داشت داستان(که من داستان با شخصیت زیاد رو انقدرها دوست ندارم) و برای اولین بار از پایان بندی کریستی لذت نبردم. قضیه اون چاقوی خونی توی ...

goodreads.com


2014 Reading Challenge

2014 Reading Challenge
Amin has read 5 books toward his goal of 40 books.
hideThe Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox